Haber

Pansuman için hastaneye kaldırılan çocuğun kafasında mermi bulundu.

Olay, 2022 yılında yılbaşı gecesi Şahinbey ilçesi 75. Yıl Mahallesi’nde meydana geldi. O sırada 8 yaşında olan Ahmet Bilgin, havai fişek gösterisini izlemek için evlerinin terasına çıktı. Havai fişekleri izlerken Ahmet’in kafasına nereden geldiği belirlenemeyen bir kurşun isabet etti. Ağır yaralanan talihsiz çocuğa ilk müdahaleyi yakınları yaptı.

KAFASINI ÇÖMLEK VURDUĞUNU DÜŞÜNDÜLER, KURŞUN SIZDI

Kafasına saksıyla vurduğunu sanan aile pansuman için özel bir hastaneye gitti ve çocuğun kafasına kurşun geldiğini öğrenince hayatlarının şokunu yaşadı. Medical Point Hastanesi’nde 7 aydır yoğun bakımda kalan Ahmet Alım, bir yıllık tedavi süreciyle yeniden hayata tutunuyor.

“TARBURU OLDU, KONTROLÜMÜZÜN İLK YILINDA İYİ GÖRDÜK”

Medical Point Hastanesi Beyin Omurilik ve Sınır Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Aslan Hoş, “Yaklaşık 1 yıl önce Ahmet Bilgin isimli erkek çocuk ateşli silah yaralanması nedeniyle hastanemize getirildi. komada. 2 müdahale yaptık. Maalesef bir tarafta kısmi halsizlik gelişti. Taburcu oldu. Kontrolümüzün ilk yılında iyi gördük ama daha fizik tedaviye ihtiyacı var. Var” dedi.

“RASGELE ATEŞLENEN KURŞUNLA BİR İNSANIN HAYATINI KARANLIK ETMEYİN”

Bu konuda herkesin önüne şapka koyması gerektiğinin altını çizen Dr. Hastaneler ailenin perişan olmasına neden oluyor. Rastgele ateş edilmemesi için hepimiz şapka çıkarmalıyız” dedi.

“GİYİNMEK İÇİN HASTANEYE GİTTİK, KAFASINDAN BİR KURŞUN”

Ahmet Bilgin’in babası Mehmet Fatih Bilgin, çocuğu Ahmet Bilgin’in kafasına saksıyı vurduğunu düşünerek pansuman için hastaneye gittiklerini belirtti. Saksıya çarptığını düşündük. Ardından yakınlardaki bir özel hastaneye pansuman için gittik. Bir film çektiler ve kafasında kurşun olduğunu söylediler. İlk müdahalenin ardından Gaziantep Medical Point hastanesine sevk ettiler. Oğlum burada 7 ay yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımdan sonra fizik tedaviye başladık ve bugün muayeneye geldik. “Umudumuzu hiç kaybetmedik. Oğlumuzun iyileşeceğine inandık. Çok şükür oğlumuza kavuştuk.”

“YETKİLERİN BAŞ CİDİNİ YAKALAMASINI İSTİYORUZ”

Tetikçinin henüz yakalanmadığını ifade eden Baba Bilgin, “Rastgele ateş açan bu holiganların yetkililer tarafından yakalanmasını istiyorum. Burada emeği geçen Prof. hem Medical Point hastanesi hem de personeli.”

Kafasına kurşun isabet eden 9 yaşındaki Ahmet Alım, büyüyünce doktor olmak istediğini belirterek, yaklaşık bir yıldır uzak kaldığı okulunu özlediğini ve bir an önce arkadaşlarıyla tanışmak istedi.

haber-bafra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu