Haber

HDP, Demirtaş’ın 6’lı masaya “ortak aday” çağrısını veto etti: Kendi adayımızı aday göstereceğiz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından muhalefete ortak aday çağrısı yaptı. Demirtaş, “Üç yıldır demokrasi ittifakı için mücadele ettik, muhalefet dahil herkes üzerine düşeni yaptı. Halk fakirleştirerek demokrasi ittifakı kurdu ama maalesef partiler kuramadı.”Şimdi önümüzde 4 ay var ortak aday diyoruz bir daha olmaması için herkes elinden geleni yapıyor. Bu nasıl bir tutulma? Tüm başkanlara sesleniyorum, yakında hepinizle bir araya geleceğiz. Ya içeride ya da dışarıda! Neyse ki bu seçimi siyasetçiler değil halk kazanacak.” Ya tam demokrasi ya da mutlak diktatörlük. İnanın, kendi gücünüze inanın ve dört ay çok çalışın. Mutlaka kazanacağız.” kelimeleri kullanmıştı.

HDP’DEN DEMİRTAŞ’A VETO

HDP, Demirtaş’ın ortak aday çağrısına yanıt verdi. Oda TV’ye konuşan HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş, Saruhan Oluç ve HDP Milletvekili Garo Paylan, Demirtaş’ın teklifini veto etti.

“DEMİRTAŞ İLE ARASINDA SORUN YOK”

Saruhan Oluç, konuyla ilgili açıklamayı Eşbaşkanların yaptığını belirterek, HDP’nin aday çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Saruhan Oluç, HDP ile Demirtaş arasında bir sorun olmadığını söyledi.

“TÜM TÜRKİYE’Yİ KAPSAYACAK BİR ADAY ÇIKARACAĞIZ”

Meral Danış Beştaş ise adada çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Gündemimiz tüm Türkiye’yi kapsayacak bir adayı toplumla buluşturmak.”

“KENDİ ADAYIMIZ İLE DEVAM EDECEĞİZ”

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, müzakere kapısının kapanmadığına vurgu yaparak, “Biz kendi adayımızı çıkaracağız. Müzakere kapısı açık dedik. Kapatılmadı, irade de yok” dedi. dedim.

derebucak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu