Haber

Malatya İtfaiyesi Temmuz ayında 845 olaya müdahale etti

MALATYA (İGFA) –Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, Malatya’da her yaz bilinçsizce yakılan anız yangınları nedeniyle yangın çıktığını belirterek, anızlara ilgili kurumlarca cezai işlem uygulandığını söyledi. tarlalarda veya bahçelerde kasıtlı olarak yakılan ateşler.

Malatya genelinde ot, çöp ve anız yangınlarının yaygın olduğunu belirten Katipoğlu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak geçmiş yıllarla kıyaslama yaptığımızda bu yıl daha fazla yangına müdahale ediyoruz. Biz 2022 Temmuz’unda 484 olaya müdahale ederken, 2023 Temmuz’unda ekiplerimiz 845 olaya müdahale etti.”

Katipoğlu yaptığı konuşmada piknik yapmak için yakılan mangalların tamamen söndürülmeden bırakılmasının ormanlarımızda ve mesire yerlerimizde yangınlara neden olduğuna dikkat çekerek, “Vatandaşlarımız yaktıkları ateşin tamamen söndüğünden emin olduktan sonra piknik alanından ayrılmak zorundalar. Ormanlar kolay büyümez, kimsenin başka bir canlının yaşam hakkını elinden almaya hakkı yoktur” Oksijen yok. Oksijen kaynaklarımızı koruyalım. Kurallara uyalım. Malatya, hep birlikte Malatya’ya sahip çıkalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu