Teknoloji

2024 Model Skoda Kamiq ve Skoda Scala Tanıtıldı

Çek araba üreticisi skoda 2024 model Scala ve Kamiq’i bugün düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Makyajlanan otomobiller geçmişte olduğu gibi bundan sonra da pek çok ortak özelliğe sahip olacak. Bunun nedeni, her iki arabanın MQB A0 platformu üzerine inşa ediliyor. Hep birlikte makyajlı Scala ve Kamiq’e daha yakından bakalım.

Skoda’nın makyajlı crossover ve hatchback’i artık yeni bir far tasarımına sahip. Bu farlar isteğe bağlıdır matris LED’i teknolojiye dönüştürülebilir. Ancak far tasarımı dışında ne Scala ne de Kamiq’in ön tarafında büyük bir değişiklik bulunmuyor. görmüyoruz.

İşte 2024 Skoda Scala’nın görünüşü:

Araçların ön kısmındaki ufak değişiklikler arkada da benzer seviyede görünüyor. Arkada yüz germe Scala ile Kamiq küçük dokunuşlar anladılar. Marka, her iki otomobili de 9 farklı renk seçeneğiyle satışa sunacak. Hem Scala hem de Kamiq’teki tüketiciler çift ​​renk seçeneğikarşılaşacaklar.

2024 Skoda Kamiq şöyle görünüyor:

Skoda Kamiq ve Skoda Scala’nın iç mekanları neredeyse eksiksiz bir ortak tasarıma sahip. Bu içerikte; her iki arabada 8 inç boyutu görüntüleme ekranı görünecektir. Bu ekran isteğe bağlı olarak 10.25 inç olarak tercih edilebiliyor. Aynı şey bilgi-eğlence ekranı için de geçerli. 8.25 inç ekran, 9.2 inç de tercih edilebilir. İki adet 15 watt’lık USB Type-C bağlantısı ve otomatik klima kontrolü de Skoda’nın yeni araçlarında karşımıza çıkacak.

Araçların iç tasarımları şu şekilde:

*Solda Kamiq, sağda Scala.

Hadi kaputun altına girelim. Tahmin edebileceğiniz üzere Scala ve Kamiq ortak motor seçeneklerine sahip olacak. Ancak burada önemli bir detay var. Skoda artık Kamiq ve Scala’nın sahibi turbo dizel motor seçeneği sunmayacak . Tüketiciler, aynı motorun 115 beygir güç üreten daha güçlü bir versiyonunu, 95 beygir güç üreten 1.0 litrelik TSI motor, altı ileri manuel veya yedi ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle alabilecekler. 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI motorda birebir şanzıman seçenekleri de sunulacak. 1.5 TSI motor, yüksek güce ihtiyaç olmadığında iki silindiri kapatacak ve böylece yakıt tüketimini azaltacaktır.

2024 model Skoda Scala ve 2024 model Skoda Kamiq de Türkiye’ye gelecek. araçların fiyatları, Türkiye’ye geldiklerindeöğrenme fırsatımız olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu