Teknoloji

Wi-Fi 6E’yi iPhone 15 Ailesinde Görebiliriz!

Kullanıcı adını sadece bildiğimiz ve Apple sızıntılarıyla ünlenen araştırmacı Unknownz21, yine bir Apple sızıntısıyla karşınızda. iPhone’un bu yıl içerisinde tanıtılacak olan yeni ana serisi, iPhone 15 ailesineYeni bir özellik sızdırılmış olabilir.

Unknownz21 tarafından paylaşılan bu grafik çalışmasında iPhone 15’in anten mimarisine ait detaylar yer alıyor. Bu sızıntı ile iPhone 15 ailesinin ilki ortaya çıkıyor. Yeni özellik ortaya çıkmış olabilir.

iPhone 15 ailesinde Wi-Fi 6E teknolojisi olabilir

D8x, “iPhone 15” Pro modellerinden bahsediyor ve bilgiler, daha hızlı Wi-Fi 6E teknolojisinin “iPhone 15” Pro ve “iPhone 15” Pro Max ile sınırlı olacağını gösteriyor. D3y olarak etiketlenmiş standart ‌iPhone 15‌ modelleri, Wi-Fi 6E yerine Wi-Fi 6 kullanmaya devam edecek.

D7x, iPhone 14 Pro ve Pro Max’i, D2y ise iPhone 14 ve 14 Plus’ı, belgede ise iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro’nun ortasında anten tasarımının değiştiğini belirtiyor. Bu belgeye göre, yalnızca Wi-Fi 6E iPhone 15 Pro’ya özel bir özellik olacak.

Şu an itibariyle, Wi-Fi 6E teknolojisi öncelikle Apple’ın iPad Pro, Mac küçük ve MacBook Pro modellerinde mevcuttur, ancak bunlarla sınırlıdır. Apple, doğal olarak gerçekleşirse bu teknolojiyi ilk kez bir iPhone modelinde kullanmış olacak.

habergebze.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu