Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı İnce, Edirne’de 6’lı Tablo’yu eleştirdi.

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “6’lı Geçiş Tablosu çözüm üretmiyor, milletin oyalanmasını sağlıyor, özgüvenleri yok, proje üretmiyorlar, almak için zaman harcıyorlar” dedi. bir iş, doğrudan Erdoğan için çalışıyorlar.” söz konusu.

İnce, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’deki Suriye vatandaşlarının ülkelerine gönderilebilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir an önce Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi gerektiğini belirterek, “Biz görüşün demiyoruz. , bakın bir an önce. İlk kez Esad diyorum. Kendisine mektup yazdım. Benimle görüşmedi, görüşseydi onlara söylerdim.” dedi.

6 Masa’nın son zamanlarda farklı şeyler anlattığını ve hayretle izlediğini belirten İnce, şöyle konuştu:

“Koordinasyon kurulu oluşturacaklardı, 6 genel liderden oluşan bu koordinasyon kurulu başkana liderlik edecek. Böyle bir adam bulunur mu? Bir aday çıkaracaklar, o aday 50+1 alacak, cumhurbaşkanı olacak.” seçilir, bu kişi daha sonra geri döner” diyerek 6’lı Sofra’ya, ‘Arkadaşlar ben yönetemem, siz bana akıl verin ben yöneteyim’ dedi. Bu kadar güçlü bir adamsanız biriniz aday olup kazanabilirsiniz, kendinize güvenemiyorsunuz demektir, ‘kazanamam’. Diyorsunuz ki o kişi sizi neden dinlesin astınız mı yardımcınız mı Peki 6’lı Kürsüm Masası’nda oturanlar başkan yardımcısı olacaksa başkan yardımcılarından mı talimat alacak, 6’cı olursa başkan yardımcılarından mı talimat alacak -Koltuk Sofraları milletvekili olacak milletvekilliği yapan milletvekilinden cumhurbaşkanı talimat mı alacak?Bir şey üretmiyorlar milletin oyasını çıkarıyorlar kendilerine güvenmiyorlar proje üretmiyorlar harcıyorlar iş zamanı, doğrudan Erdoğan için çalışıyorlar.”

“En büyük Erdoğancılar, 6 Tablo’nun açıklamaları, en büyük Erdoğancılar onlar” diyen İnce, vatandaşlardan partilerine sahip çıkmalarını istedi.

Eski partisi CHP’yle, CHP’nin ilke ve teşkilatlarıyla sorunu olmadığını ancak CHP yönetimiyle sorunu olduğunu ifade eden İnce, “Benim sorunum üst yöneticilerle.

Bir basın mensubunun “Almanya eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlarından Jeremy Rifkin, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun danışmanıdır” şeklindeki sorusuna İnce, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir veya çok ithal danışmanı yok. O kadar çok ki CHP’ye uygun bir danışman yok demeliyim.” o cevapladı.

Toplantı sonunda partililere rozet takan İnce, esnafları ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu