Ekonomi

Ulusal Sigorta Acenteleri Birliği kuruldu

Sigortacılar arasında iş birliği ve dayanışmayı geliştirmek amacıyla Sibel Kılıçarslan Metin başkanlığında Ulusal Sigorta Acenteleri Derneği (USİAD) kuruldu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, tüm dünyada eski tip sigortacılık anlayışının sonunun geldiğini belirten Metin, “Sigortacılık bambaşka bir döneme girdi. Biz de bu ihtiyaçtan yola çıkarak derneğimizi kurduk. ” terimleri kullandı.

Metinde şu bilgiler verildi:

“USİAD, değerli Yönetim Kurulu üyeleri ve kurucuları ile fark yaratacaktır. Derneğimizin en önemli özelliklerinden biri de yurt dışındaki sektör ortakları ile sürekli iletişim halinde olup, dünyadaki önemli organizasyonların bir parçası olacak olmasıdır. Türkiye’deki sektörümüzün bu eksikliğini giderecek, sigortacılara pozitif ayrımcılıkla yaklaşarak ön plana çıkacakları çalışmaların düzenlenmesi olacaktır.”

USİAD’ın sadece şikayet eden değil çözüm üreten de etkin bir yapı olacağını vurgulayan Metin, şunları kaydetti:

“USİAD’ın bir diğer özelliği de sektörel konuları ilgili kanallara taşıması ve bu konudaki rapor ve analiz önerileri paketleri ile Derneğin faaliyetlerini kamuoyuna duyurmasıdır. Hiçbir sivil toplum kuruluşunun sahip olmadığı bir yönetim mekanizması oluşturduk. Sigortacılar ülke ekonomisinin güçlenmesinde değerli bir kaynaktır.Derneğimizin amacı sigortacıların çıkarlarını korumak, sigortalıları bilinçlendirmek, sorunlarına yardımcı olmak, fayda sağlayacak sigortacılar yetiştirmektir. sigorta acentelerinin mesleki bilgi ve deneyimlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktır.

haber-caycuma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu