Haber

Selahattin Demirtaş’tan Kandil’ açıklaması: O cümle bana ait değil

Kısa Dalga muharriri Sedat Bozkurt, ‘Masa altından el üstüne HDP’ başlıklı yazısında seçimlerde kilit parti durumunda bulunan HDP’ye açılan kapatma davası ve Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın konumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bozkurt yazısında, “Demirtaş, kendisine ziyarete gelen ve çok önemsediği isimlere ilginç açıklamalarda bulunuyor. Ona göre ‘amasız, fakatsız’ PKK silah bırakarak sivil siyasetin önünü açmalı. Daha ileri giderek, ‘Dışarıda olsam Kandil’e sarfiyat, ‘ya beni burada öldürün ya da silah bırakın’ derdim’ cümlesini bile kurmuş.

HDP’den de bu görüşleri önemseyen bir grup Kandil’e gitme fikrini tartışmaya açmış. Ama çok fazla destek görmemiş” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ’TAN BİLGİ NOTU: 2 ÖGE İÇİN DÜZELTME

Sedat Bozkurt’un gündem yaratan yazısının akabinde Demirtaş kanadından karşılık geldi. Toplumsal medyadan iletisi aktaran Bozkurt şunları yazdı:

“Selahattin Demirtaş avukatları aracılığıyla bana özel olarak çok kısa bir bilgi notu iletti. Yazımdaki 2 ögeye ait bir düzeltme notu içeriyor. Barış için sarf edeceği gayretin bilindiğini lakin yazıdaki cümlenin kendisine ilişkin olmadığını ayrıyeten yazımın bir karar haline dönüşmemiş olsa da HDP’nin kendisini aday olarak düşünmediği kısmına da; ortaklaşarak karar alınacağını belirterek, HDP idaresi ile ortasında gerginlik bulunmadığını da söyleyerek itiraz ediyor. Bana özel olarak gönderilmiş olmasına rağmen yazımın çok yaygınlaşması nedeniyle Demirtaş’ın şahane üsluplu ve bol samimi selamlı bilgi notunu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım tez vakitte bunları uzun uzun tartışabilmek için ortamızda olur…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu