Haber

Özgür Özel Afyon’da ‘partili atamayı’ iptal ettirdi: Hata yapma lüksümüz yok

AFYON – Özellikle AK Parti’den yeni kazanılan belediyelerde yapılan akraba/partili atamalarına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi olan YÜNTAŞ’ın avukatlığına CHP Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu’nun eşinin görevlendirmesini geri aldırdığını açıkladı.

Özel Afyon İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ufak tefek atama ataları oluyor. Tek tek geri aldırtıyorum. Bursa’da geri aldırdım, Balıkesir’de geri aldırdım. Afyon’da çok hak ettiği halde, yıllardır hukuk mücadelesi veren, başkalarının 500 bin TL’ye yaptığı işi 3 kişi 120 bin TL’ye yapacakmış, ama eşi partide görevli diye onu da geri aldırdım” dedi.

‘HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK’

“Hata yapma lüksümüz yok” diyen Özel, “Onlar gri bir kağıt gibi kir göstermiyorlar. Biz tertemiz bir partiyiz. Bembeyaz bir kağıt gibi üzerine kurşun kalemi dokundursak kir gösteriyor kardeşim. Dikkat edeceğiz, doğru davranacağız, örnek olacağız, biz başaracağız” diye konuştu.

‘BELEDİYE KAYNAKLARINI PARTİLİLERE AKTARMA SIRASI OLMAZ’

Belediye kaynaklarının partililere aktarma dönemi değil, iktidar olma döneminin geldiğine dikkat çeken Özel, “Efendim AK Parti’nin il başkanı avukattı, önceki dönem belediyenin tüm işlerini yapıyordu şimdi sıra bizde. Yok öyle bir şey. Bizim belediye kaynaklarını partililere aktarma sıramız gelmedi. Atatürk’ün partisinin iktidar olma sırası geldi” dedi.

‘BÖCEK BULDUK’ DENİLEREK TADİLATA ALINAN MAKAM ODASI YENİLENDİ

Özel, daha sonra 74 yıl sonra kazanılan Afyon Belediyesi binasına geçti. Burada Başkan Burcu Köksal’ın ‘böcek’ denilen dinleme cihazı bulduklarını açıkladığı ve tadilata alınan makam odasının yeni hali ilk kez görüntülendi. Görüntülerde makam masasının hemen arkasında Atatürk’ün Büyük Taarruz’u başlattığı Kocatepe’de çekilmiş silüet ile Karahisar Kalesi’nin yer aldığı görüldü.

‘OY VEREN KİMSEYİ PİŞMAN ETMEYECEĞİZ’

Burada konuşan Özel, “Afyon’da oy veren kimseyi pişman etmeyeceğiz. Oy vermeyenleri imrendireceğiz. Gelsin de bir daha Burcu’ya oy verelim, gelsin de CHP’ye oy verelim dedirteceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu