Haber

Memduh Büyükkılıç’ın hizmetleri ödüllerle taçlandırıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başarılı belediyecilik faaliyetlerinde ödüllerle dolu yılları geride bırakan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlikten kültür-sanata, tarihten doğaya, eğitimden sağlığa birçok alanda yaptığı çalışmalarla 4 yılda 29 ödül sığdırdı.

Başkan Büyükkılıç’ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 31 Mart 2019’dan 31 Mart 2023’e kadar 4 yıldır yürüttüğü çalışmalar meyvelerini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi, bakanlar, AK Parti Yerel Yönetimler, Üniversiteler, Türkiye Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve belediyeler düzeyinde ödüller alırken, Büyükkılıç liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi de 29 ödül aldı. 4 yıl.

2019’DA BİRÇOK ÖDÜL

Başkan Büyükkılıç, 31 Mart 2019’da göreve başladı ve bu tarih itibarıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından edebiyat dünyasına kazandırılan ‘Şehir Kültür Sanat’ Dergisi, ‘Yılın Dergisi’ seçildi. Türkiye Yazarlar Derneği’nin “2019 Yılının Yazarları, Fikir Adamları ve Sanatçıları” ödülleri sahiplerini buldu. . Kayseri Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırmalar Merkezi’ne bağlı BÜSAM Sinema Akademisi, St. Petersburg’da düzenlenen 5. . Yine aynı yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından Yılın Hayvanseveri seçildi. 2019 yılında İstanbul’da düzenlenen 6. Ulusal Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ile ‘En İyi Riskli Bölge Belirleyen ve Uygulayan Belediye Ödülü’nü kazandı.

2020 ÖZEL ÖDÜLLERİ

Başkan Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında da kurum ve kuruluşlardan özel ve anlamlı ödüllere layık görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kültür Sanat” kategorisinde uluslararası projesiyle ‘Yılın En İyi Büyükşehir Belediye Başkanı’ seçildi. ve Turizm Etkinlikleri”. Başkan Büyükkılıç, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Koruma Teşvik Yarışması Ödül” Töreninde, Heyet Özel Ödülü’nü alan Tarihi Kentler Birliği’ne (TKB) takdim edildi. Önder Büyükkılıç, 2020 yılında Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği Müze Teşvik Yarışması Ödül Töreni’ne katılarak, Kayseri Kalesi içerisine inşa edilen Kayseri Müzesi projesiyle ‘Müze Teşvik’ ödülüne layık görüldü.

2021 ÖDÜL YILI

2021 yılı Lider Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesi için ödüllerle dolu bir yıl oldu. Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda ‘Geleceği Mucitler’ isimli projesiyle ödüle layık görülen Büyükkılıç, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 148 AK Belediyenin 283 proje ile katıldığı proje yarışmasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Eğitim ve Spor Faaliyetleri kategorisinde ödül kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ödülü yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘2021 Verimlilik Proje Ödülleri’nde 468 projeden biri olan Kayseri Ulaşım A.Ş. büyük bir başarıya imza attı. Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Miras Savunma Proje ve Uygulamalarını Teşvik Yarışmasında Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Etkin Ulaşım Hatlarının Kurulması ve İşletilmesi’ adlı projesiyle 2.lik ödülüne layık görüldü. ‘Ağırnas Yukarı Bezirhane Restorasyonu, Kent Merkezindeki Tarihi Çeşmelerin Restorasyonu, Kültepe Müzesi ve Paleontoloji Müzesi’ konulu çalışması kapsamında. Pandemi döneminde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 14. Prof. Dr. Feriha Öz, 2021 Pandemi Ödülleri’nde Büyükşehir Belediyesi Yılın Lideri seçildi. Dünyada yerel yönetimler tarafından uygulanan tek kayak merkezi, Türkiye’nin ve dünyanın en beğenilen kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Avrupa Komitesi Seçilmiş Destinasyonlar Ağı’nda yer almaya hak kazandı. alternatif turizm fırsatlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’a aktardı. ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ödül belgesine imza attı. 2021 yılında Türkiye Dergiler Derneği (TÜRDEB) dergi izleme komitesi tarafından 1.’si düzenlenen 36 kategoride düzenlenen dergi yarışmasında “Düşünen Şehir” Yılın En Güzel Şehir Dergisi ödülüne layık görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ise Anadolu coğrafyasında müzeciliği özendirmek ve geliştirmek amacıyla Tarihi Kentler Birliği tarafından her yıl klasik olarak düzenlenen ‘Müze Teşvik Yarışması’nda Selçuklu Medeniyeti Müzesi ve Kent Tarihi Müzeleri kategorisinde ödüle layık görüldü. Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrencileri tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Boğaziçi Çevre Ödülleri 2021’ yarışmasında ilk 3’e girmeyi başardı.

2022’DE 11 ÖDÜL

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve ekibi 2022 yılında 11 ödül aldı. Dünya Kayseri Halk Günü’nde KAYDER 38. Gün Ödülleri adı altında Lider Büyükkılıç’a ‘Tarihi, Kültürel ve Tabiat Varlıkları Ödülü’ alanında özel ödül verildi. İstanbul’da her yılın 38’inci günü kutlanıyor. “40. Yılı Onur Ödülleri” töreni İstanbul’da özel bir otelde düzenlendi. Törende, yerel yönetimler alanındaki başarısından dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a “Başarı ve Onur Ödülü” verildi. Sağlık hizmetlerinin güzelleştirilmesine yönelik çalışmaları ve sağlık çalışanlarına verdiği destek nedeniyle Kayseri Tabip Odası tarafından özel ödüle layık görülen Önder Büyükkılıç, Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen AK Parti Kültür Sanat Kongresi’nde canlı anlatımıyla Türkiye birincisi oldu. “Medeniyet Dahisi Mimar Sinan” adlı sanal stant. ‘Yılın En İyi Yenilikçi Yaklaşımı’ ödülüne layık görüldü. Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Yeşilşehirler Fikir ve Proje Yarışmasında hak ettiği ödülünü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın elinden aldı. Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği 6. Müze Teşvik Yarışmasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ahi Evran Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi projesi ile El Sanatları ve Sanatları Müzeleri kategorisinde ödüle layık görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Oruç Reis Projesi ile “En Riskli Bölge Belirleyen Belediye” ödülünün sahibi oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 12. Özel Gazete Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri kapsamında KAYMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) ve İl Kütüphanesi projeleriyle iki ayrı kategoride “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasını Teşvik Etme Proje ve Uygulamaları Yarışması’nda tarihi kucaklayan 7 farklı projesiyle özel ödülün sahibi oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN “SİZ” ÖDÜLÜ

2022 Yerel Yönetimler ve Gençlik Proje Yarışması’nda ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç aldı. ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’nde finale kalan 73 proje arasından ‘Yılın Yenilikçi Uygulaması’ ödülü 85 bini aşkın doktorun oyuyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Önder Büyükkılıç ödülünü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Prof. Dr. Tufan Tükek’in elinden aldı.

BÜYÜKKILIÇ 2023 YILINA DA ÖDÜLLERLE BAŞLADI

Önder Büyükkılıç yönetimindeki yatırım ve hizmetlerinin meyvesi olarak 2023 yılına ödüllerle başlayan Büyükşehir, ilk 3 ayda iki ödül birden aldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayınlarından Kayserili Araştırmacı Tarihçi Muharrir Mehmet Çayırdağ’ın kaleme aldığı iki ciltlik ‘Kayseri Tarihi Araştırmaları’ Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın (TYB) ‘şehir’ bölümünde ödüle layık görüldü. ). Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Kentlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışmasında ‘İnançlar Yurdu Kayseri’ adlı projeyle ödüle layık görüldü.

Ödüllü Lider Dr. Memduh Büyükkılıç, görev süresi boyunca 4 yılda sadece ödül almadıklarını, başta Kayseri olmak üzere tüm vatandaşlardan takdir, tebrik, teşekkür ve bol dualar aldıklarını belirterek, “Bugüne kadar çok şey kazandık. 4 yılda paketlediğimiz bu ödülleri Kayseri’miz adına, Büyükşehir Belediyesi adına 16 ilçedeki tüm belediye başkanlarımız adına aldık. Belediyemiz adına satın aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu