Yaşam

Konya Ramazan Etkinliklerine Hatay Büyükşehir’de Devam Ediyor

Ramazan günlerinde Hatay’da depremzedelere moral veren Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında Defne ilçesinde kurduğu çadır kentte ve Altınözü ilçesindeki Kesintisiz Barınma Merkezi’nde çocuklarla buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da düzenlediği ramazan etkinlikleriyle depremzedelere moral vermeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta tüm ülkeyi derinden sarsan yüzyılın felaketinin yaralarını sarmak için Hatay’da ilk günden beri canla başla çalıştıklarını hatırlattı. Başta çocuklar olmak üzere depremzedelerin moral ve motivasyonlarını artırmak ve depremin acısını bir nebze olsun unutturmak amacıyla düzenlenen ramazan etkinliklerinin Ramazan ayının gelmesiyle büyük ilgi gördüğünü kaydeden Önder Altay, diyerek, “Büyükşehir Portatif Etkinlik Tırımız Hatay’da kurulan çadır kentlerde ve barınma merkezlerinde çocuklarla buluşmaya çalışıyor. devam ediyor. Portatif Aktivite Tırımız son olarak Defne ilçesinde kurulan çadır kentte ve Altınözü ilçesindeki Aralıklı Barınma Merkezinde çocuklarımızla buluştu. Sarsıntıdan etkilenen evlatlarımızın yüzünü güldürmek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. İnşallah ramazan ayı boyunca Hatay’ın merkez ve ilçelerinde çocuklarla buluşan etkinliklerimiz devam edecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Taşınabilir Aktivite Tırı ile keyifli vakit geçiren depremzedeler, ramazan etkinliklerini çok sevdiklerini söylüyor.

Türk Tasavvuf Müziği Konserinin iftar öncesi, iftar sonrası icra edildiği Ramazan etkinlikleri kapsamında; Hacivat-Karagöz, Meddah, Orta Oyun ve Kukla Gösterileri gibi çeşitli sahne etkinliklerine katılan çocuklar, langırt, minigol gibi oyun alanlarında da eğlenceli vakit geçiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-mazidagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu