Haber

Kayseri Talas’tan 100’üncü yıla özel çalışma

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, atalarımızın tarih yazdığı Çanakkale’de bu kapsamda kurulacak 100. Yıl Çanakkale Müzesi için incelemelerde bulundu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Talas’ta birçok etkinlik, program, kutlama ve konser düzenleyen Önder Yalçın, bunlara bir yenisini eklemek için harekete geçti.

İlçede 100. yıl Çanakkale Müzesi kurmayı planlayan Önder Yalçın, tarihçi-yazar ve koleksiyoncu Ahmet Nedim Kilci ile birlikte Çanakkale’ye inceleme ve araştırma gezisi yaptı.

Burada şehitliklerini ziyaret eden Önder Yalçın, büyük zaferlerin yazılı olduğu mevziler, Atatürk saatinin yıkıldığı yer, meçhul asker anıtı gibi birçok noktayı inceledi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Önder Yalçın, “Osmanlı Caddesi olarak bilinen Ali Saip Paşa Caddesi üzerinde 100. Yıl Çanakkale Müzesi’nin açılması için çalışmalara başladık. Atalarımızın Çanakkale’de ve milli mücadele sırasındaki kahramanlıklarını, yaşanan olayları, objeleriyle birlikte ortaya koyacak bu anlamlı müze, Talas’ımıza çok şey katacaktır. “Şimdiden iyi şanslar.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu