Ekonomi

İngiltere ve Türkiye serbest ticaret anlaşmasını genişletme konusunda anlaştı

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, bugün İngiltere ve Türkiye’nin mevcut serbest ticaret anlaşmasını (STA) genişletme konusunda anlaştığını belirterek, “Bu güçlendirilmiş ve modern yeni serbest ticaret anlaşması, geçen yıl 23 milyar sterlini aşan ikili ticaret ilişkimizi güçlendirecek. , gelecek için. Onu daha da güçlendirecek. dedi.

Morris, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında ​​İngiltere ve Türkiye’nin “doğal ortak ve müttefik” olduğunu belirtti.

Bugün iki ülkenin mevcut serbest ticaret anlaşmasını genişletme anlaşmasının heyecan verici bir gelişme olduğuna dikkat çeken Morris, şunları kaydetti:

“Ülkelerimiz mevcut serbest ticaret anlaşmasını uzatmayı kabul ettiğinden, bugün bu ilişkiyi daha da güçlendirmek için harika bir gün. Bu güçlendirilmiş ve modern yeni serbest ticaret anlaşması, geçen yıl 23 milyar sterlini aşan ikili ticaret ilişkimizi gelecek için daha da güçlendirecek. Hem Türkiye’de hem de Türkiye’de refahı artırmak için ikili ortaklığımız kapsamında daha fazla işbirliği ve müzakereyi dört gözle bekliyorum.”

Birleşik Krallık Ticaret Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İngiltere ve Türkiye’nin yeni ve modernize edilmiş bir serbest ticaret anlaşması için müzakerelere başlama konusunda anlaştığını duyurdu.

Açıklamada, Bakan Kemi Badenoch ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın geçen hafta yaptıkları görüşmede yeni bir anlaşma müzakere etmek ve iki ülke arasındaki ticari ilişkileri derinleştirmek konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

Serbest ticaret anlaşmasının yeniden müzakeresi için iki ülke yetkililerinin bugün Ankara’da bir araya geleceği belirtilirken, yeni serbest ticaret anlaşmasının İngiltere’nin çağdaş ekonomilerine daha uygun olacağına dikkat çekildi. ve Türkiye ile dijital ticaret ve hizmet kollarını kapsayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu