Haber

İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş’a ilişkin açıklama: ‘Kararını DEM Parti’nin vereceği bir konu’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi Açılış Töreni’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olduğu iddia edilen HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş hakkındaki soruyu da yanıtladı. Açıklama yaptı.

“Başka bir adayın başka bir partinin aday gösterip göstermeyeceği konusunda yorum yapması doğru değildir” diyen İmamoğlu, “Dolayısıyla bu konu DEM Partisi’nin karar vereceği bir konudur. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değil. “

Ne oldu?

Tutuklu Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, DEM Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) genel başkanlığına aday olabileceğini söyledi. Demirtaş, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı konusunda partimiz DEM Parti’den henüz bir teklif almadık ama halk isterse ve partimiz de uygun görürse, inanırsak değerlendirebiliriz” dedi. Demokrasinin ve toplumsal barışın önünü açacaktır.” Demirtaş, “Bu durumda yarışa gireceğiz ve İstanbul’da kazanmak için iddialı olacağız, birilerinin kazanmasını veya kaybetmesini sağlamak için değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu