Teknoloji

En Son iOS Güncellemesi, Kamera Dönüştürücüsünü Sonlandırıyor

Apple, geçen hafta Apple TV uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyen, iPhone kullanıcılarına ek duvar kağıdı seçenekleri ve daha fazlasını sunan iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 güncellemelerini yayınladı. Ancak en son iOS ve iPadOS sürümlerini cihazlarına indirmiş olan kullanıcıların biraz acelesi olabilir.

Güncellemeler, iPhone ve iPad’in Apple’ın Lightning -> USB 3 Kamera Adaptörü dönüştürücüsüyle uyumluluğunu bozuyor. Aksesuar, şarj bağlantı noktası üzerinden iPhone veya iPad’e bağlanır ve aksesuarları telefonunuza veya tabletinize bağlamak için bir fişe sahiptir. USB-A bağlantı noktasına sahiptir.

Güncellemeden sonra dönüştürücü kullanılırken ‘Donanım çok fazla güç çekiyor’ hatası alıyorum

Yukarıda belirtilen dönüştürücü, kullanıcının bir aksesuarı çalıştırmak için dongle’ı kullanırken iPhone veya iPad’ini şarj etmesine izin veren yerleşik bir Lightning bağlantı noktası da içerir. iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 güncellemeleri, bu dönüştürücünün her iki bağlantı noktasıyla uyumluluğunu bozdu. Reddit’te birkaç kullanıcı, iOS 16.5 güncellemesini yükledikten sonra dönüştürücülerinin nasıl çalışmayı durdurduğunu anlattı.

Örneğin, bir kullanıcı şunları söyledi: “Aynı sorunu yalnızca dijital ses kurulumumda yaşıyorum – DAC’ım (Schiit Modi+), bu sabah iOS 16.5’e yükseltene kadar iPhone’umu bağlayan bu adaptörle sorunsuz çalışıyordu. Yalnızca şimdi” çok fazla güç çekiyor“bir hata mesajı veriyor ve bırakın DAC ile iletişim kurmayı, artık telefonumu şarj bile etmiyor.”

Apple bu aksesuarı kamera adaptörü olarak adlandırır ve çevrimiçi Apple Store’da bulunur. “Lightning – USB 3 Kamera Adaptörünü bağladıktan sonra, iPad Pro’nuz otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasını açarak içe aktarılacak fotoğrafları ve görüntüleri seçmenize ve ardından bunları albümler halinde düzenlemenize olanak tanır” O yazıyor. Ancak iPhone ve iPad kullanıcıları dönüştürücüyü kullanamaz. USB-A aksesuarlarını cihazlarına bağlamak içinsatın alıyor.

Apple, bu sorunu çözmek için muhtemelen iOS ve iPadOS 16.5.1 güncellemelerini hemen yayınlayacaktır. Bu ortada Apple, Lightning to USB 3 Kamera Adaptörü içindir 1.009 TL( ABD’de 39 dolar) bir fiyat alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu