Yaşam

Egeli Littles’tan “Misyonumuz İyilik Projesi”

Ege Üniversitesi Anaokulunda öğrenim gören öğrenciler, Kasım ayında hayata geçirdikleri “Misyonumuz İyilik Projesi” kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Egeli minikler, Kemik İliği Nakli ve Onkoloji Merkezi Vakfı’nda (KITVAK) tedavi gören çocukları ziyaret ederek onlara kitap hediye etti.

Miniklerin getirdiği kitaplardan bir kütüphane oluşturuldu ve üzerine anaokulu öğretmenlerinin hazırladığı “Okumak Özgürlüğe Uçuyor” yazısı asıldı. Ayrıca tedavi gören öğrenciler ve çocuklar Anaokulu Müzik Öğretmeni Dolunay Kollar eşliğinde müzik eşliğinde eğlenceli dakikalar geçirdiler.

EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, yürüttükleri “Misyonumuz İyilik Projesi” hakkında bilgi vererek, “Kızılay’ın ‘Misyonumuz İyilik’ projesinden yola çıkarak, çocuklarımızın yeteneklerine göre yapacakları görevleri belirledik. gelişim düzeyi. Bu görevleri yerine getirirken ailelerinden takviye almalarını, yaptıkları görevleri fotoğraflamalarını ve ay sonunda sınıflarında arkadaşlarına sunum yapmalarını istedik. Çalışma sonunda görevini tamamlayan çocuklarımıza güzellik sertifikaları dağıttık. Bu proje ile okul öncesi dönemdeki çocukların iyilikseverlik, şefkat, sevgi, hoşgörü, paylaşma, yeterlilik ve maliyet gelişimlerine destek olmayı amaçladık. Bu maliyetler günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olup, toplumsal hayatın içinde her an ve her durumda yer almaktadır. Çocuklarımızın kendi maliyetlerinin farkına varmaları, bunları uygulayarak deneyimlemeleri ve bu bilinçle büyümeleri en büyük hedefimiz.”

Ege Üniversitesi Anaokulu Öğrencilerine şu hediyeler verildi; Sokak hayvanlarını beslemek, ağaç dikmek ve bitkilerle ilgilenmek, aile büyüklerini ziyaret etmek, yaptıkları kolonyaları bir hayır kurumuna satarak elde ettikleri geliri bağışlamak, büyüklerine yer vermek, iyilik sözleri kullanmak gibi birçok görevi yerine getirdiler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu