Haber

Edirne’de Kedi Kurtarma Operasyonu

EDİRNE’de 8 Ağustos Dünya Kediler Günü’nde evin penceresinden alt katın balkonuna düşen Tarçın isimli kedi için kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Düştüğü dairedekilerin tatilde olması nedeniyle itfaiye ekiplerinin merdivenle ulaştığı Tarçın, 2 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

Olay, öğle saatlerinde Şükrüpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Apartmanın 6. katında bulunan apartmanda bakılan ‘Tarçın’ isimli kedi, camdan alt katın balkonu olan binanın ortasındaki boşluğa düştü. Durumu fark eden sahipleri itfaiyeye haber verdi. Tarçın’ı kurtarmak için çalışma başlatan ekipler, merdivenle mahsur kaldığı bölgeye gitti. İtfaiye ekipleri kediyi alamadı. Daha sonra kedinin sahibi Yunus Savaşkan’ın babası Hüseyin Savaşkan gruplara geldi. Evdeki kedi çantasını getiren Savaşkan, ekiplerle birlikte merdivenlerden Cinnamon’un olduğu yere gitti. Kedi, baba Savaşkan’ın çabasıyla yerinden çıkarılarak çantaya konuldu.

‘GEÇEN YIL DA DÜŞTÜ’Tarçın’ın kurtarılmasının ardından sahipleri ve komşuları sevindi. Yunus Savaşkan, Tarçın’ın tam da geçen yıl camdan düştüğünü belirtti. Savaşkan, “Cam biraz aralıktı, oradan alt kata düştü. Sadece sesini duyduk. Alt komşumuz evde olmadığı için itfaiyeyi aramak zorunda kaldık. Bugün 8 Ağustos Dünya Kedisi” dedi. Gün. Çok anlamlı bir günde Edirne Belediyesi itfaiye ekibine teşekkür ediyoruz. Çok uğraştılar. Tarçın’ı yavruyken sokaktan sahiplendiklerini belirten Savaşkan, “Sokakta bulduk, yeni doğdu. yağmurlu bir gün. “Annesi terk etti. Biz de sahiplendik. Kısırlaştırdık, aşılarını yaptırdık, evde bizimle yaşıyor. Bizi çok korkuttu. Sanırım bundan sonra pencere kapı açmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu