Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Sinan Bey’in Cumhur İttifakı’na daha yakın olduğunu biliyorum

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında ikinci cinsiyetin daha rahat geçeceğinden bahsetti. ‘Sinan Ogan ile görüşme olacak mı?’ Soruyu yanıtlayan Kalın, “Sinan Bey’in geldiği siyasi geleneğe baktığınızda durumun Cumhur İttifakı’na daha yakın olduğunu biliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber canlı yayınında soruları yanıtladı. Kalın, “Ekranlarda bağıracağınıza, gücünüz varsa seçmeni ikna etmeye çalışıyorsunuz. Millet İttifakı’nın sözcüsü olan siyasetçiler, gazeteciler ve o gece böyle bir tavır sergileyenler kendilerini güldürdüler. sosyal medya Bunlar üzücü.

İkinci cins bizim için daha kolay olacak. Farkın kapanacağını düşünmüyorum. Tabii ki Millet ve Cumhur İttifakı’nın itirazları ortadadır. Ama aradaki fark o kadar büyük ki meşruiyeti sorgulanamaz. Yaklaşık 5 puan fark var. Keşke böyle davranmasalardı. Bunun yerine daha gerçekçi bir tavır almaları gerekirdi.”

Kalın şöyle devam etti: “Sinan Bey’in oyu değerli. Seçmenimizin yüzde 5.2’si Sinan Oğan’a verdi. Ortada yeni bir dinamik var. Sinan Bey’in geldiği siyasi geleneğe baktığınızda pozisyonun daha yakın olduğunu biliyorum. Cumhur İttifakı.Sinan Ogan.Devletin bekasına vurgu yaptığını biliyoruz.Devletin bekası üzerine konuşulmaz.Benim de bizzat tanıdığım var.Güzel bir kampanya yürüttü.Tezini ortaya koydu. söze dökerim. Teröre ve mültecilere karşı verilen mücadeledir.”

14 Mayıs öncesi yabancı basın seçim sonuçlarını etkilemeye çalıştı. Partizan bir şekilde bir tarafı desteklemeye çalıştılar. The Economist bize karşı tavır aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu