Yaşam

Çip Paketlerinin İçindeki Beyaz Şerit Aslında Ne İşe Yarar?

Ancak bu beyaz şerit neredeyse tüm markaların chip paketlerinde kanun olarak yer alıyor ve aslında Düşündüğümüz gibi gereksiz bir detay değil.

Peki, cips paketlerinde Bu şeritler ne işe yarıyor?

Hiç anlayamadığımız bu uzun beyaz şeritlerin çip paketlerinin içerisinde yer almasının üç farklı nedeni var.

Bunlardan ilki çoğumuzun bildiği gibi bu şeritlerin çeşitli kodlar içermesidir. Genellikle Ruffles, Lays, Doritos gibi markaların ambalajlarında bulunur. 10 haneli şifreler bulunmaktadır.

Bu kodları doğrudan markanın uygulamasına okutabilir veya markanın ilgili web sitesine adınız, soyadınız, adresiniz ve cep telefonu numarası bilgilerinizle tekrar girerek çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. nakit ödüller, internet paketleri ve süpermarket indirimlerikazanabiliriz.

Ayrıca bu noktada en büyük sorunlardan biri cipslerin yarım kalması ve saatler içerisinde çıtırlığını kaybedip bayatlamasıdır.

Her ne kadar çip firmalarının bu konuyla ilgili bir açıklaması olmasa da tüketici deneyimlerine baktığımızda bu beyaz şeritlerin Cipsleri bayatlamaktan kurtarıriçin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Yani; Bu şeridi yırtıp paketinden ayırabilirsiniz. Bitmemiş çipin ağzını bu kurdele ile sanki iple bağlıyormuşuz gibi bağlayabiliriz.

Elbette bunun için klipsler kullanılabilir ya da paketin hava almasını önlemek için farklı mutfak eşyaları tercih edilebilir ancak bu tür arayışlara girmeden bu şeritler kullanılabilir. Cipslerin tazeliğini koruması oldukça pratiktir.

Bu cihazın bir diğer işlevi de cips tüketimini kolaylaştırmaktır.

Ellerimizi %50’den fazla havayla dolu bir cips torbasına batırıp Alttaki çiplere ulaşmak biraz zordur.Ayrıca cips ev dışında pek çok yerde tüketime uygun bir yiyecektir ve bazen etrafımızda onları boşaltacak bir tabak da olmayabilir.

Bu durumda cips torbasıyla baş başa kalıyoruz. Ancak beyaz şeridi bir ucundan koparıp bu ucunu paketin dışından alta doğru çekersek ve bu arada paketi alttan bastırırsak, bir çeşit cips alabiliriz.

Yine paketin devrilip devrilmeyeceğini çok önemsemiyorsak bu işlemi kurdele yardımı olmadan da yapabiliriz. Elimizi bu şekilde daldırdığımızda tabandaki çiplere ulaşmak artık acı olmaktan çıkıyor ve Tüketim açısından işimiz çok daha kolaylaşıyor.

Kaynaklar: Doritos, Lay’s, Spoon Üniversitesi, YouTube

İlginizi çekebilecek diğer içeriğimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu