Haber

CHP’den açıklama: Yaşar Okuyan partimizden ihraç edildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile dün baş başa görüştüğünü sosyal medya hesabından duyuran eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın bugün CHP ile ilişiği kesildi.

Okuyan, görüşmeye ait fotoğrafı sosyal medya hesabından “Kılıçdaroğlu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki CHP Küme odasında yarım saatten fazla görüştük. Depremi ve seçimleri görüştük” mesajıyla paylaştı. Bunun üzerine İYİ Partili isimler de sosyal medya hesaplarından toplantıya tepki gösterdi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İBB Meclis Üyesi iken, “Genel Liderime yöneltilen bu yalancı iftirayı kabul etmemle birlikte bu görüşü kabul etmiyorum” dedi. Ali Kıdık, “Ruhsuz bir insanla tanışmak candır. Karşı’. Zinhar kabul edilemez’ diye tweet attı.

Bu yansımaların ardından CHP’li Yaşar Okuyan’ın partiden ihraç edildiği açıklaması geldi.

NE OLDU?

Yaşar Okuyan, bir süre önce verdiği bir röportajda DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener hakkında gizli bilgilere sahip olduğunu iddia etmiş ve bu bilgileri bir yıl önce Kılıçdaroğlu’na dosya olarak sunmuştu. Akşener’in bu bilgiler karşısında cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiğini öne süren Yaşar Okuyan, CHP veya CHP’ye yakın çevrelerin yürüttüğü Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında YETER Parti ve Akşener’in olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu ise Okuyan’ın iddiasını reddederek, “Böyle bir şey yok. Zaten benim iş anlayışıma uygun değil” ifadelerini kullandı. Ancak kendisinin de belirttiği gibi bana Akşener ile ilgili herhangi bir gizli bilgi veya dosya vermedi. Kamuoyunun dikkatine sunuyorum”. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu