Haber

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 European Series Yeni Sezonunu Monza’da Açıyor

Türkiye’yi GT4 Avrupa Serisi’nde 6 dönem üst üste başarıyla temsil eden Borusan Automotive Motorsport (BOM), yeni pilotları ve yarış arabalarıyla 2023 dönemine her zamankinden daha hızlı başlıyor. 22-23 Nisan tarihlerinde İtalyan motorsporları efsanesi Monza Track’te start alacak ekip, iki yeni otomobiliyle Gümüş kategoride mücadele edecek.

Yeni otomobilleri ve pilotları ile döneme daha iddialı bir giriş yapacaklarını belirten, Borusan Otomotiv Motor Sporları Personel Müdürü Ahmet Köseleci “Borusan Otomotiv Motorsporları (BOM) olarak bu yıl 15. yılımızı kutluyoruz. Yeni otomobillerimiz ve başarılarıyla kendini kanıtlamış pilotlarımız ile motor sporlarının efsanesi Monza Pisti’nde sezonu açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Son 5 yılda olduğu gibi bu yıl da amacımız daha çok podyuma çıkmak, Türk bayrağını dalgalandırmayı ve İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’da seslendirmeyi başaracaktır.” söz konusu.

2023 GT4 Avrupa Serisi Gümüş kategorisinde Yağız Gedik ve Enzo Joulie, kapı numarası 11 olan Yeni BMW M4 GT4 ve kapı numarası 12 olan Berkay Besler ve Tom Edgar ile mücadele edecek.

İlk etap sıralama turları 22 Nisan Cumartesi 12:10 CEST’de ve ilk yarış aynı gün 17:50 CEST’de yapılacak. İkinci yarış 23 Nisan Pazar günü saat 13:00 CEST’de yapılacak. GT4 Avrupa Serisi, GT World youtube sayfasından canlı yayınlanacak. (https://www.youtube.com/@GTWorld)

Borusan Otomotiv’in ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç, Borusan Oto, Supsan ve Glasurit.

GT4 Avrupa Serisi Yarış Takvimi;

• Monza – 22-23 Nisan

• Circuit Paul Ricard – 3-4 Haziran

• SPA-Francorchamp – 30 Haziran-1 Temmuz

• Misano – 14-16 Temmuz

• Hockenheim – 2-3 Eylül

• Barselona – 30 Eylül-1 Ekim

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu