Haber

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliklerine katıldı

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, İl Müftülüğü tarafından ‘Peygamberimiz, İman ve İstikamet’ temasıyla kutlanan Mescidler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katıldı.

Öğretmen evinde gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Vali Mustafa Eldivan burada yaptığı konuşmada, din görevlilerinin toplum nezdinde çok değerli ve müstesna bir misyon yürüttüklerini belirtti.

Vali Eldivan, “Toplumun tamamına ulaşan, destek veren, yol gösteren bir hizmet yürütüyorsunuz. Bayburt’ta Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kurumlarımız takdire şayan hizmetler veriyor. Bu anlamda dinimizi öğretmeye gayret ediyoruz, Köylerimizde, mahallelerimizde ve şehrimizin dört bir yanında, geleceğimiz olan çocuklarımıza manevi değerlerimizi de dahil ederek, bunun içinde olmalıyız. Yine bu anlamda her zaman yanınızda olacağız, sık sık bir araya gelip eksiklerimizi gidereceğiz. Sizlerden dileğimiz bu görevin laik bir şekilde yürütülmesidir” dedi.

Program, Vali Mustafa Eldivan’ın Üstün Başarı Belgesi ve Başarı Belgesini din yakınlarına takdim etmesiyle sona erdi. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu