Haber

Başkan Gürkan’dan Asfalt Plenti Tesisinde İnceleme

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni asfalt üretim merkezi olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Asfalt Plenti Tesisinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncü asfalt plentinde günde yaklaşık 7 bin ton asfalt üretilecek.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MESTON firması, 70 bin metrekare alan üzerine yeni asfalt plenti tesisi kuruyor. Önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan asfalt plenti, günlük yaklaşık 7 bin ton asfalt üretimi ile yol yapımında kullanılan asfalt ihtiyacını karşılayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte yeni asfalt plenti tesisinde incelemelerde bulundu. Tesisin son durumu hakkında bilgi alan Önder Gürkan, yeni asfalt plentinin saatte 300 ton asfalt üreteceğini belirtti.

“Birkaç gün içinde tam kapasite üretime başlayacağız”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, yeni asfalt plenti ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “İlimizdeki tüm alt yapıyı hem merkezde hem de ilçemizde hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğumuz ilimizdeki üçüncü asfalt plentimiz olacak. Asfalt plentimizin kapasitesi günlük 7 bin ton ve yatırım maliyeti 400 milyon TL civarındadır.Asfalt plentimiz üretim aşamasına gelmiştir.Birkaç güne kadar tam kapasite üretime geçeceğiz. asfalt plentimizin bulunduğu bölgede ileriye dönük bazı planlar.Şehirde bulunan Makina İkmal Müdürlüğü ve aynı noktadan Beyefendiler Deresi’ndeki araç parkımızın kontrol altına alınması çalışmaları da buradan olacak. yapıyor” dedi.

“Malatya için önemli bir yatırım”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Büyükşehir sorumluluğundaki kırsal mahallelerin yanı sıra Malatya’nın en ücra köşelerinde asfalt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi. Tüfenkci, “Büyükşehir Belediyemiz, sadece kendisiyle ilgili kısımların değil, ilçe belediyelerinin de ihtiyacını karşılayarak Malatya’nın asfaltsız yol kalmaması için büyük çaba sarf etti. İnşallah yeni asfalt plenti ile eksik ve bozulan kısımlar bir an önce tamamlanır. Yeni açılan yerleşim yerlerinde, “Konteyner kentlerin alt yapısı da dahil olmak üzere asfalt çalışmaları daha hızlı gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bugüne kadar büyükşehir belediyemizin emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Değerli bir yatırımdır. Malatya’ya hayırlı olsun” dedi.

“Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor”

Yeni asfalt plentinin Malatya’ya ve Malatyalılara hayırlı olmasını dileyen Önder Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak 6 Şubat’ta meydana gelen ve yüzyılın felaketi dediğimiz depremle altyapımız çöktü. Malatya’da 63 noktada konteyner merkezi, 90 noktada çadır merkezi var.Sadece bir konteyner kentin yol ağı 60 kilometre, alt yapı dediğimiz su şebekesi 60 kilometre, kanalizasyon 60 kilometre, elektriği 60 kilometre, drenaj 60 kilometre.Bir yandan şehrin altyapısı yapılırken, bir yandan da kesintili yerleşim yerlerinin altyapıları Büyükşehir Belediyemiz ve iştirakleri firmaları tarafından yapılıyor. beton ve yol malzemesi asfalt ihtiyacını karşılamak üzere mevcut asfalt plentlerimize ilave olarak saatte 300 ton kapasiteli asfalt yapılmaktadır.Önümüzdeki haftadan itibaren yeni asfalt plentimizde üretime geçilecektir. 400 milyon TL’lik yatırım. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan alt yapı çalışmalarını yürütürken bir yandan da alt ve üst yapı yatırımlarımıza ara vermeden devam etmesi devletimizin, hükümetimizin ve belediyemizin gücünün temel göstergesidir. Asfalt plentimizin Malatya’ya ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu