Haber

Ahmet Davutoğlu, Hıdırellez için mesaj yayınladı

Gelecek PartiGenel Başkan Ahmet Davutoğlu, “Bugün Hıdırellez Önümüzdeki hafta yapılacak 14 Mayıs seçimleriyle birlikte ülkemizde yeni bir baharın işaretlerini göreceğiz. Böylesine mübarek bir günde tüm milletimiz, Hıdırellezkutlayan tüm kardeş toplulukların Hıdırellez“Sizi tebrik ederim” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından yeni bir görsel yayınladı. Davutoğlu, yayınladığı videoda “Hıdırellez’imiz mübarek olsun. Çocuklarımız mutlu, toprağımız bereketli, suyumuz kutsal. 14 Mayıs’ta başlayacak yeni baharı selamlıyoruz inşallah” dedi.

“Ata yurdumuz Orta Asya’dan anavatanımız Anadolu’ya, buradan da Balkanlar’a, bozkırlardan Afrika’ya yaydığımız Hıdırellez geleneğimizin yıl dönümündeyiz. Bugün Hıdırellez. Hıdırellez yazın gelişinin alametidir. bahardan sonra Nevruz ve Hıdırellez birbiri ardına bereketi temsil eder Hızır Aleysselam ve İlyas Aleysselam Bereketli ve uğurlu bir güne işarettir Hıdırellez’de yüzler güler çocuklar oynar düğünler açılır sofralar genişler bu Her yıl çok özel bir gündemle Hıdırellez’i bir araya getiriyoruz.Hıdırellez’i keyifli bir gündemle anıyoruz.Bugün Hıdırellez, önümüzdeki hafta 14 Mayıs seçimleriyle ülkemizde yeni bir baharın işaretlerini göreceğiz. Hıdırellez’i kutlayan tüm milletimizin ve kardeş topluluklarımızın Hıdırellez’lerini tebrik ediyor, Hıdırellez’imizi mübarek kılıyor, Suyumuz mübarek olsun, 14 Mayıs’ta yeni bir baharın başlangıcını selamlamayı temenni ediyorum. Hıdırellez’imizi tebrik ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu