Haber

AFAD Gönüllülerinin Tatbikat ve Eğitimleri Yerinde Gözlemlendi

AFAD gönüllülerinin tatbikatları ve eğitimleri yerinde gözlemlendi

SAMSUN – Samsun Valisi Orhan Tavlı, AFAD gönüllülerinin tatbikat ve eğitimlerine katılarak yetkililerden bilgi aldı.

6 Şubat Sarsıntılarını Anma Programı, Samsun’da sabah saat 04.17’de İl Afet ve Acil Durum Uyum Konseyi Toplantısı ile başladı. Samsun Valisi Orhan Tavlı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yerleşkesinde AFAD gönüllülerinin tatbikat ve eğitimlerine katıldı. Vali Tavlı ayrıca araç ve ekipman standını da gezerek yetkililerden bilgi aldı.

“Yüzyılın felaketi yüzyılın dayanışmasına dönüştü”

AFAD’da düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi veren Vali Tavlı, “6 Şubat 2023’te ‘yüzyılın felaketi’ olarak kayıtlara geçen Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz.Aziz Türk Milleti, Büyük Türk Devleti yüzyılın felaketini ‘yüzyılın dayanışmasına’ dönüştürdü.Bugün Samsun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde gönüllü eğitimine katıldık. Tüm Samsunlularla birlikte akredite kurum ve kuruluşlarımız AFAD koordinasyonunda tatbikatlar yürütüyor ve yeni gönüllülerimiz eğitim alıyor.Bir yandan, “Sabah 04.17’de başlattığımız anma programımıza devam ediyoruz. Allah tüm milletimizi gelecek felaketlerden korusun” dedi.

Sergi, tatbikat ve eğitimlerin gezilmesinin ardından toplantı salonunda anma programı başladı. 6 Şubat’ta Kısa Film Gösterimi ile başlayan tören, 10 AFAD gönüllüsüne kimlik kartı, hafif seviye arama kurtarma görevlilerine ise teşekkür belgelerinin teslim edilmesiyle devam etti.

Anma programları, Samsun’da yaşayan depremzedelere yapılan ziyaretlerle gün boyu devam etti.

Programlarda ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tümamiral Ahmet Bahadır, Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Halit Doğan, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İl Başkanı da yer aldı. Emniyet Amiri. Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Bakçepınar, AFAD İl Müdür Yardımcısı Nihat Seçgin, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu